Montáž klimatizačních jednotek v rodinných domech a v komerčních prostorech

Klimatizace je zařízení, která odebírá tepelnou energii okolního vzduchu v místnosti a předává ji dále do vnějšího prostředí. Slouží k úpravě vzduchu a jeho filtraci v místnosti, slouží k ochlazování nebo vytápění a to v případě koncových elementů., že má klimatizace vybavení s tepelným čerpadlem.

Druhy klimatizací máme tedy

Nástěnné klimatizace jsou vhodné pro rodinné domy, byty, kanceláře, hotely, prodejny. Podstropně-parapetní klimatizace jsou vhodné pro obchody, restaurace, kanceláře. Kazetové klimatizace jsou vhodné pro moderní domy a obchodní prostory, kanceláře. Kanálové klimatizace se využívají pro jejich tichý chod klimatizace u vnitřních prostor. Klimatizovaný vzduch je veden na různá místa pomocí potrubí a zakončené klimatizací.

Princip klimatizace

Chladící klimatizace funguje vlastně jako lednička. Která odnímá teplo chlazeného prostoru a následně teplo uvolňuje do místnosti. Jinými slovy, z jednoho prostoru teplo odebírá a do druhého předává. Klimatizace pracuje na stejném principu. Vnitřní jednotka klimatizace odebírá teplo z místnosti a předává pomocí chladiva a venkovní jednotky do vnějšího prostředí.

Složení klimatizace

Skládá se z venkovní jednotky obsahující výměník, kondenzátor, kompresor, elektrickou silovou část. Z vnitřní jednotky obsahující výměník, výparník, válcový ventilátor, elektroniku pro ovládání. Vnitřní a venkovní jednotky jsou propojeny spolu měděným potrubím s chladící médiem a elektrickým vedením nebo komunikačním kabelem.

Rozdělení klimatizace dle názvu:

SPLIT je klimatizační jednotka s vlastním, chladicím zařízením. Obsahuje vnitřní jednotku a vnější jednotku. Jsou propojeny měděným potrubím pro přívod a odvod chladiva, mají elektrické kabely pro napájení a ovládání. Tato klimatizace může být pouze pro jednu místnost.

MULTISPLIT  znamená, že se jedná o dělené klimatizace, kde jsou na vnější jednotce napojeny dvě či více kusů klimatizace pro celý byt, rodinný dům, kancelářské nebo komerční prostory.

VRV klimatizační systémy vlastně jedná se o komerční systém klimatizace nabízející komplexní řešení klimatizace celé budovy. Do jednoho VRV systému je možno zapojit až 64 vnitřních jednotek. (např. obchodní domy, kancelářské prostory.

Mobilní či kompaktní klimatizace se využívá jako přechodné řešení. Nevýhoda je, že není příliš pěkný design má menší hlučnost a zabírá prostor v místnosti, jejich energetická účinnost je však podstatně menší a proto se nehodí pro dlouhodobé řešení.

Všechny klimatizační jednotky tedy umí nejen chladit, ale i topit. Nabízíme Vám návrhy a realizace na klíč, servis včetně stavebních úprav nebo prodej klimatizací.


< zpět na přehled
Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Více informací