Centrální vysavače

Společnost VS elektro komplet s.r.o. spolupracuje se značkou Beam Electrolux, která má více jak 50letou tradici ve výroběcentrálních vysavačů.

Centrální vysavače se zcela bezúdržbovým filtrem z tkaniny GORETM. Jedná se o jediné centrální vysavače na trhu sklinicky prokázaným snížením alergických obtíží, disponující vysoce inteligentní technologie kontroly vysávání.

Centrální vysavače BEAM Electrolux výrazně přispívají k čistšímu a zdravějšímu prostředí ve Vaší domácnosti.

Výhodou dnešních technologií je, že instalaci centrálního vysavače je možné provádět již ve fázi hrubé stavby, kdy je systém plastového potrubí veden zdmi a podlahami. Je samozřejmě možné provést dodatečnou instalaci, při které se mohou využít podhledy a falešné rohy.

Hlavní výhody centrálních vysavačů jsou:

 • již žádné přesouvání těžkého vysavače
 • ultralehká vysávací hadice s možností regulace výkonu
 • žádný problém s napájecím kabelem
 • velmi tichý a úsporný provoz
 • vysátý prach a roztoči jsou odvedeni mimo prostory
 • již žádné poškození nábytku od vysavače
 • vysavač je stále připraven k použití

Naše firma vám nabízí kompletní dodávku a odbornou montáž centrálních vysavačů. V našem e-shopu si můžete vybrat a zakoupit různé doplňky a příslušenství.

V případě objednávky a jakéhokoli dotazu nás neváhejte kontaktovat na info@vselektrokomplet.cz. Podívejte se také na náš katalog centrálních vysavačů.

Hlavní část systému centrálního vysavače je sací agregát s odlučovačem prachu, která je umístěna většinou v suterénu domu, garáži, ve skladu nebo jiné technické místnosti. K sacímu vstupu centrálního vysavače je připojen potrubní systém, který ukončují speciální zásuvky (designové řady ABB, Bticino,Celiane, Color, Elegant) či podlahové štěrbiny Vacpan, jejichž počet a umístění se vždy řídí dispozičním řešením dané nemovitosti.

  

Na jednotce centrálního vysavače je i výfukové potrubí, které odvádí přefiltrovaný vzduch ven z budovy. Díky tomu výrazně klesá prašnost ve vysávaném objektu, a to proto, že přefiltrovaný vzduch se nedostává zpět a nerozvíří prach tak, jak je tomu u klasických vysavačů.

Dodáváme centrální vysavače do tří typů provozů:

 • do domácností, tj. bytů a rodinných domů
 • komerčních prostor
 • průmyslových objektů

Typy agregátů:

 • Beam AllianceFortis, Fortis+, Excellence, Excellence+
 • Beam Platinum SC335, SC355, SC385
 • Beam Drainvac
 • Beam Sanitaire

K agregátům nabízíme velké množství praktického příslušenství, které si můžete prohlédnout zde.

  

O kvalitě a praktičnosti sytému centrálního vysavače vypovídá dlouholetá historie - první centrální vysavače začaly éru své existence již v pozdním 19. století. Několik domácností v USA již tehdy používalo vysávací systém sestavený z měchu a na něm napojených měděných trubek. Sací měch byl uložen ve sklepě nebo garáži. Druhé konce měděných trubek byly rozvedeny na několik míst v domácnosti. Zařízení bylo poměrně drahé, a tak ho využilo jen několik málo domácností. Namísto centrálního vysavače se na přelomu 19. a 20. století rychle rozšířil ruční přenosný elektrický vysavač, obdobný s typem vysavače, který používáme dodnes. Díky zmenšení rozměrů výkonného elektrického motoru ve 30. letech 20. století popularita přenosných vysavačů ještě vzrostla a centrální vysavače upadly v zapomnění.

Centrální vysavače se vrátily do hry spolu s vynálezem polyvinyl chloridu začátkem 60. let. 20. století. PVC trubice umožnily výrobu levnějších a lépe instalatovatelných systémů, za což vděčíme menší váze PVC oproti kovu. V 90. letech minulého století pak nastal velký boom centrálních vysavačů i díky minimu prachových alergenů vyskytujících se během vysávání v prostoru domácnosti.

Centrální vysavače do průmyslu

Průmyslové objekty jsou typem prostorů, které vyžadují z hlediska úklidu maximálně funkční a výkonný systém. Centrální průmyslové vysavače pomohou rychlému a bezprašnému úklidu, pracovních prostorů, výrobních hal a dopravních cest.

Úklid výrobních prostor pomocí systému centrálního vysávání a přefiltrování vzduchu mimo objekt má stále větší opodstatnění.  Požadavky na produktivitu výrobního procesu nutí strojírenské firmy k vyššímu stupni automatizace výroby, která bývá spojena také s obnovou strojového parku. Nová výrobní zařízení kladou zvýšené nároky na prostředí, a to nejen co do teplotní a vlhkostní stálosti, ale i bezprašnosti. Při nedodržení podmínek pro výrobní prostředí se sníží užitné vlastností strojů a zvýší se jejich opotřebení. Nutností se stává častý úklid okolí stroje. Pokud je úklid v pracovní náplni obsluhy zařízení, má čas věnovaný úklidu dopad na produktivitu a ekonomiku provozu daného pracoviště.

Oproti klasickému úklidu jednotlivými vysavači mají systémy centrálního vysávání několik výhod:

 1. Pracují s centrální vysoce výkonnou sací jednotkou, která byla pro tento účel navržena a zkonstruována. Klasický vysavač je zpravidla navržen pro jiné účely a i když je multifunkční, nedosáhne parametrů jednotky centrálního vysávání.
 2. Sací jednotka je umístěna mimo výrobní prostor. Na rozdíl od klasického vysavače není ve výrobní hale ani v okolí stroje.
 3. Odpadne častá manipulace s vysavačem a možnost jeho poškození. Klasické vysavače mají kryt a další části vyrobeny z plastu a neustálým přemisťováním z místa na místo a kompletací před použitím hrozí vysoké opotřebení jak vysavače, tak i hadic a nástavců.
 4. Neustálým připojováním a odpojováním klasického vysavače se prodlužuje čas potřebný k úklidu.
 5. Odsátý vzduch se filtruje v centrálním filtru, který má vysokou účinnost, mnohem vyšší, než jakou má klasický vysavač.
 6. Odpadá výměna filtru a sběrných sáčků ve vysavači. Ušetří se tím opět čas i prostředky pro nákup náhradních filtrů a sáčků.

Výhodou centrálních vysavačů je tiché a účinné vysávání, při kterém všechny jemné částice opouští objekt. Centrální průmyslové vysavače umožňují nepřetržitý provoz více uživatelů najednou.

Centrální vysavače do komerčních prostor:

Provoz v komerčních objektech vyžaduje častý a náročný úklid. Můžeme vám nabídnout systémy centrálního vysávání, které vám tento úkol zjednoduší a přinesou další výhody. Stačí pouhé zasunutí hadice do vysavačové zásuvky a vysáté nečistoty mizí potrubím z uklízených prostor. Centrální vysávací systémy nacházejí uplatnění v hotelech, penzionech, školách, školkách, administrativních budovách. Centrální vysávací systémy se používají i ve skladech, prodejních prostorách, sportovních centrech, dají se i používat v lehkých dílenských provozech.

Do každého objektu si můžete zvolit dostatečně výkonný agregát pro dokonalý úklid vašich prostor. Provoz je díky velice výkonným turbínám efektivní a spolehlivý. Okolí není rušeno hlukem, protože systémy centrálního vysávání mají velmi nízkou hlučnost. Můžete ve chvíli vysávat, protože stačí systém zapnout pouhým zasunutím hadice do vysavačové zásuvky. Odpadá vám přenášení úklidových strojů, protože sací jednotka je připojena na potrubí rozvedené po budově. Vysavačové zásuvky jsou rozvedeny libovolně po interiéru.

Výhody centrálních vysávacích systémů v hotelech a penzionech jsou natolik přesvědčivé, že tam kde již tyto systémy fungují, si již návrat ke klasickému vysávání nedovedou představit. Hlavními výhodami těchto systémů je jejich jednoduchá manipulace a rozmanitost ve volbě příslušenství. Lze vysávat jakékoliv typy povrchů, a to i vodu a mokré nečistoty.

Stejné výhody centrálního vysavače platí i pro administrativní budovy. Zefektivní a usnadní se úklid a tím se i sníží náklady na provoz. Vše co dříve provádělo několik zaměstnanců z úklidové firmy, za pomoci přenosných vysavačů, košťat, hadrů a různých čisticích prostředků, zvládne centrální vysavač s jediným zaměstnancem.

Servis a údržba centrálních vysavačů:

Naše firma je tu pro Vás a nabízí kvalitní záruční a po záruční servis společně s kompletními dodávkami náhradních dílů. Neváhejte a přesvědčte se u nás! Co udělat? Přečíst tyto řádky a zavolat nám a my Vám vyhovíme.

Už jste čistili potrubí centrálního vysavače? Nyní je ten správný čas a systém centrálního vysavače uvést do kondice. Servis potrubí centrálního vysavače je preventivní údržba centrálního vysavače. Po provedeném servisním čistění budete mít jistotu, že centrální vysavač funguje správně. Po pravidelné údržbě, díky pomocí servisu můžeme zaručit, že centrální vysavač bude fungovat, a to tak dlouho jak ho budete vlastnit.

Servis potrubí centrálního vysavače - je to způsob jak Vám vyčistit systém centrálního vysavače od začátku až do konce, bude otestována síla a propustnost centrálního vysavače a tím se dá předejít zanesení systému, díky servisnímu zásahu Vám provoní celý systém centrálního vysavače, čistá a svěží vůně vydrží až několik dní.

Proč používat servis potrubí centrálního vysavače - centrální vysavač je jedna z nejvýznamnějších investic, kterou máte ve své domácnosti. Kromě toho, ovšem také významně přispívá ke zdraví rodiny a při správné údržbě by Vám měl centrální vysavač poskytnout léta bezproblémového užívání. Díky jeho vlastnostem se v obytném prostoru sníží prašnost, což přispívá k zdravějšímu prostředí a úleva pro alergiky.


< zpět na přehled
Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Více informací