Centrální vysavače

Centrální vysavače - VSelektrokomplet s.r.o. Společnost VS elektro komplet s.r.o. spolupracuje se značkou Beam Electrolux, která má více jak 50letou tradici ve výrobě centrálních vysavačů.

Centrální vysavače se zcela bezúdržbovým filtrem z tkaniny GORETM. Jedná se o jediné centrální vysavače na trhu s klinicky prokázaným snížením alergických obtíží, disponující vysoce inteligentní technologie kontroly vysávání.

Centrální vysavače BEAM Electrolux výrazně přispívají k čistšímu a zdravějšímu prostředí ve Vaší domácnosti.

Výhodou dnešních technologií je, že instalaci centrálního vysavače je možné provádět již ve fázi hrubé stavby, kdy je systém plastového potrubí veden zdmi a podlahami. Je samozřejmě možné provést dodatečnou instalaci, při které se mohou využít podhledy a falešné rohy.

Hlavní výhody centrálních vysavačů jsou:

  • již žádné přesouvání těžkého vysavače
  • ultralehká vysávací hadice s možností regulace výkonu
  • žádný problém s napájecím kabelem
  • velmi tichý a úsporný provoz
  • vysátý prach a roztoči jsou odvedeni mimo prostory
  • již žádné poškození nábytku od vysavače
  • vysavač je stále připraven k použití

Naše firma vám nabízí kompletní dodávku a odbornou montáž centrálních vysavačů. V našem e-shopu si můžete vybrat a zakoupit různé doplňky a příslušenství.

V případě objednávky a jakéhokoli dotazu nás neváhejte kontaktovat na info@vselektrokomplet.cz. Podívejte se také na náš katalog centrálních vysavačů.

Hlavní část systému centrálního vysavače je sací agregát s odlučovačem prachu, která je umístěna většinou v suterénu domu, garáži, ve skladu nebo jiné technické místnosti. K sacímu vstupu centrálního vysavače je připojen potrubní systém, který ukončují speciální zásuvky (designové řady ABB, Bticino, Celiane, Color, Elegant) či podlahové štěrbiny Vacpan, jejichž počet a umístění se vždy řídí dispozičním řešením dané nemovitosti.

AllianceSanitairePlatinum

Na jednotce centrálního vysavače je i výfukové potrubí, které odvádí přefiltrovaný vzduch ven z budovy. Díky tomu výrazně klesá prašnost ve vysávaném objektu, a to proto, že přefiltrovaný vzduch se nedostává zpět a nerozvíří prach tak, jak je tomu u klasických vysavačů.

Dodáváme centrální vysavače do tří typů provozů:

  • do domácností, tj. bytů a rodinných domů
  • komerčních prostor
  • průmyslových objektů

Typy agregátů:

K agregátům nabízíme velké množství praktického příslušenství, které si můžete prohlédnout zde.

Úklid kuchyně - centrální vysavačeÚklid - centrální vysavačeÚklid kuchyně - centrální vysavače

O kvalitě a praktičnosti sytému centrálního vysavače vypovídá dlouholetá historie - první centrální vysavače začaly éru své existence již v pozdním 19. století. Několik domácností v USA již tehdy používalo vysávací systém sestavený z měchu a na něm napojených měděných trubek. Sací měch byl uložen ve sklepě nebo garáži. Druhé konce měděných trubek byly rozvedeny na několik míst v domácnosti. Zařízení bylo poměrně drahé, a tak ho využilo jen několik málo domácností. Namísto centrálního vysavače se na přelomu 19. a 20. století rychle rozšířil ruční přenosný elektrický vysavač, obdobný s typem vysavače, který používáme dodnes. Díky zmenšení rozměrů výkonného elektrického motoru ve 30. letech 20. století popularita přenosných vysavačů ještě vzrostla a centrální vysavače upadly v zapomnění.

Centrální vysavače se vrátily do hry spolu s vynálezem polyvinyl chloridu začátkem 60. let. 20. století. PVC trubice umožnily výrobu levnějších a lépe instalatovatelných systémů, za což vděčíme menší váze PVC oproti kovu. V 90. letech minulého století pak nastal velký boom centrálních vysavačů i díky minimu prachových alergenů vyskytujících se během vysávání v prostoru domácnosti.